Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosenne słońce, radosna atmosfera, kolorowe stroje na szkolnym korytarzu, pod takimi znakami upłynął w Kolbergu Pierwszy Dzień Wiosny.

Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości, odbyła się we wtorek, 20 marca 2012 roku,. Uczniowie zgodnie z tradycją mogli się przebrać w dowolny kostium. Oryginalny strój zapewniał immunitet, który zwalniał z niezapowiedzianych prac tego dnia. Społeczność naszej szkoły nie zawiodła i w liceum zaroiło się od przebierańców. Samorząd Szkolny docenił kreatywność i wybrał najlepszych z najlepszych – Alicję Klemenską z klasy II c, Piotra Kajewskiego z klasy II f oraz Piotra Pelczyńskiego z klasy II a. Wyróżnieni za oryginalność otrzymali immunitety.

We wtorkowe przedpołudnie, w ramach współpracy SU z nauczycielami języków obcych, zorganizowano także konkurs „Poznajemy Europę”. Sprawdzał on znajomość kultury Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec oraz Rosji. Pytania, m.in. o narodowe potrawy czy symbole okazały się dla klas nie lada wyzwaniem. Z quizem najlepiej poradziła sobie klasa III b. Laureaci pierwszego miejsca zdobyli immunitet na wybrany dzień. Na drugiej lokacie uplasowała się klasa II d, a na trzeciej – II c. Drugoklasiści nagrodzeni zostali immunitetem na wybraną lekcję.

- Świetnym pomysłem było zorganizowanie konkursu na temat wiedzy o różnych krajach. Nadarzyła się okazja, aby dowiedzieć się czegoś nowego, sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę i – przede wszystkim – wspaniale bawić – mówi Julia Lewandowska z klasy II g.

-Uważam, że dzień był bardzo pozytywny, wszyscy dobrze się bawili i przede wszystkim było czuć wiosnę – tak szkolną imprezę ocenia Daria Owczarzak z klasy 1e1, przewodnicząca SU.

Dzień ten okazał się wspaniałą zabawą, a licealiści pokazali, że Dzień Wagarowicza może upłynąć miło również w szkole.

Paulina Szymańska

Możliwość komentowania jest wyłączona.